Jižní oblast Dominikánské republiky

Jihovýchodní část ostrova je plná přenádherných písečných pláží, průzračně čistého moře a pražícího slunce. Proto se stala rájem turistů. Většinou se tu nacházejí velké hotely, které nabízejí veškerý možný komfort, ovšem v této oblasti není moc velká nabídka výletů. Pokud už nějaký je, budete muset absolvovat dlouhou cestu autem, abyste se tam dostali.

Naopak jihozápad země je spíše suchý a méně úrodný – s přibližující se hranicí Haiti ubývá v krajině stromů.

Boca Chica

Přímořské letovisko se nachází blízko hlavního města, a tak sem rodiny s dětmi bydlící v Santo Domingu směřují na víkendy. Pláže jsou fantastické a vhodné pro děti. Terén v moři se pomalu svažuje a nejsou tu žádná nepříjemná podmořská překvapení. Místo žije hlavně o víkendech, kdy tu jsou stánky s občerstvením. Klidnější je to během týdne, kdy si návštěvu asi užijete více. Stinnou stránkou lokality je prostituce, kterou se úřady snaží řešit, doposud ale bezvýsledně.

Casa de Campo

Oblast je určená pro zámožné turisty, kteří tu najdou veškerý komfort. Jsou tu špičkové vily a restaurace, přístav pro vodní sporty a tři golfová hřiště. Dále tenisové kurty, pole pro pólo na koních atp. Blízko se nachází mezinárodní letiště, takže turisté vůbec nemusejí přijít do styku s běžným životem Dominikánců.

Higüey

Toto město leží blízko Východních Kordilér. Přestože bylo založeno už v předkolumbovském období, největší stavební rozkvět zažilo až ve 20.století. To zásadně ovlivnilo tvář celého města, neboť většina staveb je betonových, a to nedělá příliš dobrý dojem na návštěvníky. Město je výjimečné jedinou stavbou, a to Basilicou de Nuestra Seňora de la Altagracia. Její stavba probíhala v rozmezí let 1954-1972. Je to nejmodernější budova v zemi, projektoval ji tým francouzských architektů. Už v dálce je vidět obrovský betonový oblouk, který se stal dominantou celé baziliky.

San Cristóbal

San Crisóbal je město, odkud pocházel diktátor Trujillo, a tak tu můžete navštívit některé jeho nemovitosti. Na čas diktátor změnil i název města a pojmenoval ho Záslužné město. Moc se to neuchytilo, a tak se místní brzy vrátili k původnímu názvu. Z Jeho domu, který nese jméno Mahagonový, dnes zbyly pouze ruiny, vandalové ho velice zřídili. Oproti tomu El Castillo del Cerro neboli „Zámek na kopci“ skrývá mnohé nezničené kusy nábytku a dalšího vybavení z Mahagonového domu. Za poplatek si budete moci prohlédnout interiér zámku a dozvědět se, jak asi rodina žila.

Baní

Baní je malé městečko, které leží uprostřed plantáží s cukrovou třtinou. Můžete tu na vlastní oči vidět pracovat místní lidi na polích. Nedaleko ležící Las Salina se proslavilo díky výrobě soli. V Las Calderas se nachází velké písečné duny, které jsou dokonce pod státní ochranou, co by národní památka. Zároveň je tu příjemná pláž a prostor pro windsurfing a rybaření.

Parque Nacional Jaragua

V Národním parku se nachází mnoho druhů rostlin, ať už jsou to kaktusy, jasmíny či subtropické stromy. Zároveň jsou jeho součástí ostrovy Isla Beata a Isla Alto Velo, které jsou dosud neobydlené a nabízí překrásnou podívanou na volně žijící plameňáky nebo leguány. Můžete využít nabídku plavby po jezeře s průvodcem. Buďte připraveni na to, že většinou mluví pouze španělsky.

Lago Enriquillo

Jezero Enriquillo leží v údolí Valle de Neiba. Je to skvost celého ostrova a jeho návštěvu byste rozhodně neměli opominout. Jezero leží pod úrovní moře a je tak nejnižším bodem Karibiku. Také proto je tu podstatně slanější voda než v moři (asi 3krát). Údajně bylo minulosti spojeno s mořem, proto se tu nachází pozůstatky a schránky prehistorických podmořských živočichů. V jezeře volně žije až 500 krokodýlů. Dále tu jsou i hejna plameňáků a leguáni, kteří často touží po potravě turistů a mohou tak být trochu dotěrní a nebezpeční.

Uprostřed jezera leží ostrov Caritos, který je pro své přírodní bohatství chráněný. Pokud je velká poptávka, na ostrov se pořádají výlety lodí. Návštěvníci ale musí počítat s velkým vedrem a suchem, proto je dobré mít s sebou dostatek vody a klobouk proti slunci.

Nedaleko jezera leží místo Las Caritas – jeskyně, ve kterých se dodnes dochovaly piktogramy indiánů z předkolumbovské doby. Jeskyně vás bude chránit před přímým sluncem a navíc je odtud parádní výhled na okolí.

Reserva Científica Laguna Rincón

Laguna Rincón, také nazývaná Laguna Cabral, je největší plochou se sladkou vodou na ostrově. Hojně tu žijí želvy a mnohé druhy ptáků, jako například volavky nebo plameňáci. Vstup do parku se platí a budou vám nabízeny i výlety po jezeře.

V blízkosti leží jedna zajímavost. Říká se jí Polo Magnetico (Magnetický pól).V tomto místě se zdá, že jde silnice do kopce. Pokud tam pustíte míček, bude se sám od sebe kutálet do kopce.

Doporučujeme: levné letenky


Doporučujeme: Dominikánská republika | Dovolená Dominikánská republika | Last minute Dominikánská republika | Řecko | Levné ubytování | Cestovní kancelář | Dominikánská republika | Kréta | Kypr | Portugalsko | Turecko | Řecko | Dominikánská republika dovolená | Dominikánská republika dovolená

Vyražte na dovolenou s INVIA.CZ. S nabídkou největšího online prodejce zájezdů můžete na jednom místě, v přehledné formě a z pohodlí vašeho domova, vybírat zájezdy od 200 cestovních kanceláří, letenky do celého světa, ubytování v České republice a v zahraničí, online autopůjčovnu a další cestovatelské služby a informace. Dovolená s INVIA.CZ je bez rizika.